17 Aralık 2016 Cumartesi

Hong Kong Gezisi 1. Gün

Yılın son tatilini anne baba tatili ilan ettik ve Lina kuzumu anneannesine bırakıp Hong Kong'a gittik.

Hong Kong için 3,5 günümüz vardı. Pazartesi günü 21.10 uçuşuyla Ankara'dan Qatar havayollarıyla Doha aktarmalı olarak geldik Hong Kong'a. Doha'da aktarma süremiz çok uzun değildi (2saat), uçuş da 8-9 saat sürünce öğleden sonra 4 gibi indik HK'a. 
Hamad International Airport, Doha

Metro'yu çok sık kullanacağımız için havalimanından çıkmadan önce 'Airport Express Travel Pass' aldık. Bu kart 3 günlük sınırsız metro binişi ve havalimanına gidiş gelişi kapsıyor. Kişi başı 350HK idi ama kartı havalimanında geri verince 50HK geri alıyorsun. 3 günün sonunda metroya biniş hakkınız bitse bile havalimanına dönüş hakkınız 1 ay saklı ve havalimanına dönerkenki aktarmalardan da para almadı 3 günün sonunda.Kalacağımız otel Kowloon'da Tsim Sha Tsui metro durağının D1 çıkışının dibindeydi. Dolayısıyla, ulaşım konusunda hiç sıkıntı yaşamadık. 


Sleep In Hotel, aslında bir iş hanının içinde küçücük birkaç odadan oluşan tertemiz bir otel. Çay, kahve ve sıcak su imkanı var. Kahvaltı birçok otelde yoktu bunu bildiğimiz için de yanımızda peynir, zeytin ve ekmek getirmiştik :) Oteli kesinlikle tavsiye ediyorum, fiyat performans dengesi çok iyi, konumu çok merkez.


Otele yerleşir yerleşmez biraz dinlenip akşam olduğu için de akşam pazarlarından birini gezelim istedik. Tsim Sha Tsui durağından kırmızı hatta binip Jordan durağında indik Temple Street Market için. Burası Çin Pazarı diye geçiyor. Açıkçası çok büyük bir beklenti içinde gelmiştim ama bizim buraların Japon Pazarları gibi, alacak hiçbir şey bualamadım ben. Her yerde çakma çantalar, saatler, birkaç da hediyelik eşya standları. Gezmesek içimizde kalırdı ama o ayrı :)

Temple Street Market, Hong Kong
Bu şehirde akşam olduğunu anlamıyorsunuz her yer ışıl ışıl aydınlık. O kadar yorgun olmama rağmen şehirde hayat hala devam ettiği için zaman nasıl geçti anlamamışız. Gece 11 gibi odaya geldik deliksi bir uykunun ardından ertesi gün ki gezi için hazırdık:)

Hiç yorum yok: