23 Ekim 2015 Cuma

New York Gezisi: 3. Gün

New York'u gezmeye ara verip bugün alışveriş yapalım artık değil mi? :)

Bütün günümü outlette geçirmek istiyordum bugün. Gitmeden hangi outlete gideceğimizi araştırmıştık. Herkesin aksine ünlü Woodbury'e değil New Jersey'de bulunan Jersey Gardens Outlet'e gittik. 
Woodbury hem uzak hem de gidişi daha maliyetli olacağı için biz yakın olanı seçtik.

Jersey Gardens'a gitmek çok kolay. Metroyla 42. Street Port Authority Bus Terminal'e gittik ilk olarak. Metrodan çıkmadan otobüs terminaline bağlantı var ama biraz karışık. New Jersey Transit'in 111 ya da 115 numaralı otobüsleriyle outlete ulaşım mevcut.


Terminaldeki boardlardan bilet alacağımız gişeyi bulup gidiş dönüş bilet aldık. Fiyatını tam hatırlamıyorum, sanki kişi başı gidiş dönüş 20 25 dolar gibi bir şey verdik. Daha pahalı değildi, belki daha ucuz olabilir. Aslındaki makineden bilet alınca daha uygunmuş diye duymuştum; ama o karışıklıkta makine bulmaya uğraşmadık. Bileti aldıktan sonra bu seferde bineceğimiz kapıyı bulmaya çalıştık. Benim aceleciliğim yüzünden baya hızlı davranıp ilk otobüse bindik. Tabi avm saat 10 da açıldığı için gidince kapısında bir müddet bekledik. Bizim gibi aceleci olan birkaç turist daha vardı. Aslında avm açık; ama mağazalar kapalıydı. Tek açık olan Starbucks'tı :) Mağazaların açılmasına yakın turistler resmen akın etti hem de o hep duyduğum boş valizlerle :)
Cidden herkesin elinde valiz vardı. Biz valiz alacağımız için yanımızda getirmemiştik; ama eğer valiz almayacaksanız yanınızda getirmek çok mantıklı. Aldığınız ürün poşetler elde birikince dolaşmak hiç hoş olmuyor çünkü.

Nihayet danışma açıldı, hemen pasaportlarımızı gösterip indirim kuponlarının olduğu kitapçığı aldık. Şöyle bir şey varki mağazaların çoğu zaten promosyon yaptığı için tekrardan indirim kuponu kullanmamıza izin vermediler. Çok az mağazada kullanabildik. 

Mağazalar da açılınca o kapıda biriken turist yoğunluğu bir anda kayboldu, herkes bir yere dağıldı. Biz ilk önce mağazaları gezip fikir edinip karar verdiklerimizi not alıp hatta aynı ürünleri başka mağazalarda da bulabildiğimiz için karşılaştırıp en son alışveriş yapmaya karar verdik.

Alışveriş merkezi iki katlı ve baya büyük. Bir de her mağazayı gezme fırsatınız zaten yok. Benim alacağım şeyler aklımda olduğundan sadece o mağazaları gezip alışverişi bitirmemiz akşam 8i buldu. Burlington Coat Factory ve Marshalls da var avm'de, zaten onları gezmek epey vakit alıyor. Calvin Klein ve Guess çanta alacaksanız kendi mağazalarından almanızı tavsiye ederim, BCF ve Marshalls'dan daha uyguna geliyor.

Buraya gelince mutlaka Crocs ve Skechers mağazalarına mutlaka uğrayın. Crocs'da 3lü kombo yapınca acayip indirim vardı. Skechers'da ise ikinci ürüne yüzde 50 indirim vardı. Bir de üstüne belirli bir miktarı geçince indirim kitapçığındaki kuponu kullanabiliyosunuz. Hem de Skechers mağazasında vergi yok :) Durum böyle olunca resmen bir valiz dolusu ayakkabıyla döndük Tr'ye hem kendimize hem yakınlarımıza.

Arada Dunkins Donut'da kahve ve donut molası ve öğle yemeği molası vererek bütün gün alışveriş yaparak geçirdik. Akşam yine aynı otobüsle döndük. Durak hemen avm'nin önünde bu arada. 

Yorgunluktan ölmüş olsam da üzerimde tüm gün alışveriş yapmanın mutluluğu vardı :)
Hiç yorum yok: