23 Ekim 2015 Cuma

New York Gezisi: 1. Gün

Aylar öncesinde gidip gezdiğimiz New York'u bloguma yazma fırsatı tembelliğimden bulamamış olabilirim. Geç olsun güç olmasın deyip neler yaptığımızı unutmadan yazmaya başlayalım.

İlk defa bir gezmiz tek destinasyonlu oldu. Bir haftamız olması sebebiyle de çok rahat hiç kendimizi yormadan gezdik NY'u.

Uçuşumuzu geçen sene olduğu gibi Alitalia Havayollarıyla gerçekleştirdik. Geçen sene yemeklerinden muzdarip olduğumuz için bu sene arayıp helal et eğer olmazsa vejeteryan menü istediğimizi söyledik. Hem giderken hem dönerken yemeklerimiz bize özel geldi ve gayet de iyiydi.

NY'a vardığımızda öğlen 12 gibiydi. Kalacağımız ev Soho'da ve metro durağına çok yakın olduğu için metroyla gitmeye karar verdik. Terminalden çıktığımız yerden Jamaica Durağı için otobüs bekledik çünkü aktarma yapacağımız tren o gün arızalıymış. Jamaica Center'dan mavi E hattına binince hic aktarma yapmadan direk evimizin yakınındaki Spring street durağında indik. Bu arada bir haftamız olduğu için biz bir hafta limitsiz kullanacağımız metro kartı aldık. Yanılmıyorsam 30$'dı.

Eve vardığımızda karnımız baya acıkmıştı. Evde çok vakit kaybetmeden yürüyerek Macdougal Street'ten Türk dönerciden dönerimizi, sokağın sonundaki taze meyve suyu büfesinden zencefilli havuç suyumuzu alıp Washington Square Park'a gittik. Park cıvıl cıvıl ve kalabalıktı. Hem yemeğimizi yedik hem de dinlenmiş olduk.

Washington Square Park

Yeteri kadar dinlenmiş olduğumuza kanaat getirince Hudson River kenarına Pier'e gittik. Biraz yürüdük biraz oturduk akşam kararınca eve döndük.

Ben jetlag olmamak için uyumayım dedim ama en fazla akşam 9a kadar dayanabildim. Deliksiz bir uyku yle günü sonlandırdım :)

Kaldığımız evde bize eşlik eden minik piton :)

Hiç yorum yok: