3 Eylül 2014 Çarşamba

Amerika Macerası: 6. Gün

Bugün gezmek için son günümüzdü; çünkü ertesi gün ögleden sonra uçağımız olduğu için bugünü iyi değerlendirmemiz lazımdı.

Aklımızda birkaç alternatif vardı. Benim gezmek istediğim bir dolu mağaza vardı. Bütün gün alışveriş yapabilirdim; ama aynı zamanda Hollywood'u, Beverly Hills'i görmek istiyordum. Aslinda Universal Studios'da hep aklimda olan bir yerdi; ama artık ona zamanımız kalmamıştı ;(

Hollywood, Walk of Fame
Beverly Hills
Gece baya yorulduğumuz için sabah kalkmak için çok acele etmedik; fakat benim jetlag olan bünyem sabah 7den sonra uyuyamadi gece 2'de yatmama rağmen. Kahvaltimizin ardindan çıktık yola, kaldığımız yer (Tustin) merkeze 1 saat kadar uzaklıkta olduğu ve çok yoğun trafik olduğundan 1,5 saate anca vardık Hollywood'a. Aslında çok da esprisi yokmuş. Cadde boyunca yürüdük, yerdeki ünlü isimlerle fotoğraf çekindik, souvenir shop'ları gezdik. Yapacak başkanda bir şey yoktu. Ordan Sunset Bulvarı'ndan geçerek Beverly Hills'e geçtik. Aman Allah'im ne muhteşem evler vardi öyle. Hepsine hayran hayran bakip( çoğunu da göremedik bahçe duvarlarindan) Rodeo Drive Caddesine geçtik, birbirinden lüks caddelerin bulunduğu. Biraz zengin havasi soluyup ayrildik burdan da. Dönüsümüz akşam iş çıkışına ratgeldiğinden yine müthiş bir trafik vardı. Trafiğin biraz azalmasını beklemek için yemek yiyelim dedik. Bosnalı bir ailenin işlettiği küçük ve şirin lokantada cevabi yedik. Ayranlarimizi içtik.

Rodeo Drive
 Karnımızda doyduğuna göre artık eve dönüp cay keyfi yapabilirdik :)

Hiç yorum yok: