1 Temmuz 2014 Salı

İspanya Gezisi: Barcelona (3. Gün)

Barcelona'yı gezmeye devam ediyoruz yeni günde. Erkeklerin isteği üzerine bugün kimgezimize 'Camp Nou'dan (Katalanca 'Yeni Saha') başlıyoruz. Benim için sıradan bir stadyum; ama futbol severler için böyle olmadığından 23€ verip bayıla bayıla geziyorlar. Ben yine içini değil dışını gezdim :) Barcelona takımının lisanslı ürünlerinin satıldığı mağazayı dolaştım ve benim için stadyum bitmişti :) diğer arkadaşlarımızın da gezisi bitince stadyumdan ayrıldık.

Camp Nou, Barcelona

Motosikletimizin bugün son günü hatta son saatleri olduğundan gidebileceğimiz en son yere kadar gidelim istedik ve 'The Forum Building' (Edifici Fòrum) a kadar gidip sahilden geri döndük. Şehrin o tarafı pek de güzel değilmiş onu anladık. Motosiklette oturmaktan artık popomuz acıdığından bir alışveriş merkezinde mola verdik. İspanya'da dikkatimi çeken bir diğer markada 'Sfera' oldu. Fiyatları çok uygun ve özellikle aksesuar kısmı harikaydı. Birçok alışveriş merkezinde var. Tavsiye ederim.

Motosikletle gezimize son noktayı 'Arc de Triomf'u ziyaret ederek koyduk. Motosikleti kiraladığımız yere teslim edince tabana kuvvet eve geri döndük.

Arc de Triomf, Barcelona
Akşamki programımızda flamenko izlemek vardı. Tercihimizi 'Los Tarantos'dan yana kullandık. Hem La Rambla'ya yakın hem de ucuz olmasından dolayı tercih ettik. Biletler normalde 10€; ama gösterinin yapıldığı yerin karşı tarafındaki bir otelden indirim kuponu bulduk ve 8€'ya geldi. Gösteri yarım saat sürdü fakat aktif olarak flamenko yapılan süre15-20 dk. ancadır. Arada baya bir müzik dinledik sadece. Flamenko izlemek çok keyif vericiydi; ama erkekten çok kadın dansçı flamenko yapsaydı daha da güzel olurdu bence. Kadın dansçı 5dk. yapıp oturdu. Erkek olan gösterinin sonunda terden sırılsıklam olmuştu o derece iyi bir performans sergiledi.

Flamenko gösterisinden önce Barri Gotic (Gotic Mahalle)'yi gezdik. Barcelona Katedrali burada bulunuyor.

Barcelona Katedrali


Artık dinlenmek için eve dönüş vakti..

1 yorum:

a. gizem dedi ki...

fotolar cok güzel :)