12 Temmuz 2014 Cumartesi

Amerika Macerası: 4. Gün

Ve hep görmek istediğim şehri göreceğiz bugün: San Francisco :)

Golden Gate Bridge, San Francisco
Sabah uyandığımda hava güneşliydi, sıcak olması umuduyla kalkmıştım zaten. Yine kahvaltının ardından yola çıktık. Deniz görünmeye başlayınca burası bana İstanbul'u anımsattı.


Golden Gate Bridge

Ve karşımızda Golden Gate Bridge! Ne ihtişamlı bir köprüsün sen. Aynı filmlerdeki gibi, aynı fotoğraflardaki gibi.. Önce yanından izledik seni sonra tepeden..Yalnız bize bir sürprizin vardı. Fotoğraf çekinmek için arabadan indiğimizde rüzgar öyle bir esiyordu ki titrememek için kendimi zor tuttum. 


Köprü fotoğraflarını bol bol çektikten sonra bizim oraların Bebek sahiline benzeyen bir semte indik lüks evlerin daracık sokakların arasından: Sausalito

Sausalito, San Francisco
Gerçekten de bizim oraları andırıyordu. Önce midelerimizi bu müthiş tatlılarda sevindirdik sonra sahilde yürüdük.

Artık şehir merkezine gitme zamanıydı. Pier 39. Fisherman's Wharf, Lombard Street görülecek yerler arasındaydı.

Pier39
 
Pier39
Pier 39 acayip kalabalıktı, tam turist cenneti. Bir sürü hediyelik eşyacı, çeşit çeşit dükkanlar, yeme içme mekanları, karşıda Alcatraz Hapishanesi.. Ama tabi acayip soğuk esen rüzgarı unutmamak lazım. Hava güneşli olmasına rağmen içinize işleyen bir rüzgar sizi bekliyor San Fran'de.

Lombard Street, San Francisco
 Deniz kenarından sonra Lombard Street'e geçiyoruz. Öyle sevimli bir yer ki.. Hele o rengarenk çiçekler..
Bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmedik

San Francisco, çok yokuşlu bir şehir olmasına rağmen çok da düzenli. Sokaklarda arabayla dolaşırken ChinaTown'a rastladık ve gezmeden duramadık tabi ki :) Çekik gözlü haricinde insana rastalamak zor burda.

Akşam karnımız acıkınca 'Financial District'te yer alan Ziggy's Burger'da karnımızı doyurduk. Tek kelimeyle muhteşem bir lezzeti var. Mutlaka ama mutlaka deneyin.


İlk durağı buraya yakın olan Cable Car'la San Fran sokaklarından yukarı çıkıp tekrar aşağı indik. Adını hatırlayamadığım rengarenk boyanmış merdivenlere gittik. Derken hava karadı ve artık dinlenme zamanı. Ertesi gün Yosemite National Park'ı gezeceğimiz için biraz yol alıp öyle konakladık. Benim Livermore'da yer alan outleti gezme hayalimde geç olduğundan suya düştü :(
Hiç yorum yok: