13 Aralık 2013 Cuma

Yılın son tatili: Kıbrıs

Bu yıl gerçekten çok gezdik ve bu gezilere son noktayı Sırbistan'dan döndükten bir gün sonra gittiğimiz Kıbrısla koyduk. Sırbistan'da çok gezdiğimiz için çok yorulmuştuk. Daha önceden ayarlamamış olsak evimizde dinlenirdik Kıbrıs'a gitmek yerine. Dolayısıyla biraz dinlence tatili oldu bizim için Kıbrıs. Araba kiralamadık. Gezelim diye can atmadık. İkimiz de daha öncesinden gittiğimiz için zaten birçok yerini gezmiştik.

Otelimiz Girne merkeze yaklaşık 1 km. uzaklıktaydı. Rahatlıkla yürüyerek merkeze her istediğimizde gidebildik.

Sadece 1 gün tura katılıp Lefkoşa, Gazi Magusa taraflarını gezdik. Onun dışında ya otelde ya da Girne'deydik. Hava Ekim ayı olmasına ragmen yazı aratmadığı için son deniz ve güneşin tadını çıkardık.

Girne Kalesi, Kıbrıs
Girne (Kale'den)
Şehitlik, Lefkoşa :(

Turumuzuda öncelikle Lefkoşa'daki Türk Şehitliğini ve Barbarlık Müzesi'ni gezdik. Her ikisinde de duygulanmamak imkansızdı :(

Daha sonra Gazi Magusa taraflarına gittik.  St. Barnabas Kilisesi, Magusa, Lala Mustafa Paşa Cami (Eski hali St. Nicholas Kilisesi) ve kapalı Maraş Bölgesi (panoramik) gezdiğimiz yerler arasındaydı.

St. Barnabas Kilisesi
Lala Mustafa Paşa Camii, Gazi Magusa
Bu sefer en çok Girne'deki magazaları gezmeyi sevdim. Ne kadar çok çay, çikolata ve hediyelik eşya çeşiti var. Duty Free'den çikolata almadığıma şükrettim; çünkü şehir merkezindeki dükkanlarda hepsi daha ucuzdu. Hediyelik eşya olarak Kıbrıs temalı, tepsiler, kupalar, nihaleler, kaşıklar... Hepsi alınası ve hediye edilesiydi. Öyle de oldu :))

Daha çok dinlendik, daha az gezdik ve 3 gün geçirdik böylece Kıbrıs'da. 2013 yılının son gezisini de böylece bitirdik..

Hiç yorum yok: