12 Ağustos 2012 Pazar

Tatil Hazırlıkları Başlasın :)

Yıllık iznimin olmaması bu sene tatil yapamayacağım anlamına gelmiyor :) İznim olmadığından en azından resmi tatiller biraz usun olsa da bir yerlere gidebilsek diye aylar öncesinden takvimleri karıştırmıştık.

İlki 23 Nisan tatiliydi. Pazartesi'ye geldiği için Bodrum-Çeşme yapmıştık kocişle. Sadece 3 güncük ama iyi gelmişti. Sırada Ramazan Bayramı tatili vardı, sadece 4 güncük. Hem yakın bir yer olsun hem de görmek istediğimiz gitmeye değer bir yer olsun diye araştırmaya başladık. Sonunda Bosna-Hersek ve Dubrovnik'de karar kıldık. Taaa aylar öncesindenn :)

Gideceğimiz yer belli olunca ve turla gimek istemediğimizden uçak biletlerimizi hemen aldık. Ankara-İstanbul-Saraybosna. İstanbul-Saraybosna arası ulaşımı Bosna Havayolları (ortak uçuş) sağlıyor hem de ATR42 uçak tipiyle, yani pervaneli :) İlk kez pervaneli uçağa bineceğim hem de yurtdışına giderken.. Biletleri hallettikten sonra sıra kalacağımız otellere geldi. Uzunca araştırmalar, okumalar sonucunda onlarında rezervasyonunu yaptırdık. Arabamızı da kiraladık. Sadece gitmek kaldı :)

Gezimiz Saraybosna-Mostar-Dubrovnik üçlüsünden oluşuyor. Dönüşte yine Saraybosna'dan döneceğiz. İki gündür evde nerede ne yenir, neresi gezilir, ne alınır araştırması yapıyorum. Şimdi sırada valiz listem var. Nereye gidersem gideyim valiz hazırlamadan önce liste yapar ona göre valizimi hazırlarım. Öyle pratik oluyor ki.

Hem Ankara'dan hem işten hem bu sıcaklardan uzaklaşmak iyi gelecek yorulan bünyeme. Gerçi geziye gitmekte insana ayrı yorgunluk veriyorum; ama olsun. Çok güzel bir tatil olmasını diliyorummm.

3 yorum:

tubitos dedi ki...

saraybosna babamın memleketi =) iyi tatiller canımm

Miss Sensible dedi ki...

@tubitos, tesekkurler guzelim. Bu tatil icin sabirsizlaniyorum :)

Miniature dedi ki...

Canım,şimdiden iyi tatiller diliyoruum ;))) Tadını çıkar :*