9 Ekim 2011 Pazar

Bir daha mı? ASLA!


Her şey geçen haftadan planlıydı. Birkaç defadır grupfoni, şehirfırsatı, grupon gibi sitelerden aldığımız kuponlarla gittiğimiz restoran ve cafeleri çok beğendiğimiz için Hamamönü'ndeki kahvaltı fırsatını da kaçırmayalım istedik.
Kuponlar alındı ve Cumartesi sabahı için rezervasyon yapıldı.
Hamamönü (Ankara) ne zmandır gitmek istediğim, merak ettiğim bir yerdi. Gerçekten görülmeye değer. Eski evler restore edilmiş ve Beypazarı ya da Safranbolu tarzında evler ortaya çıkmış. Daracık sokaklarda güzel cafeler var.. İncikçi ve boncukçular da..

Ve işte o cafelerden biriydi bizim kahvaltı yapacağımız yer: "San Mig Cafe" (yanlış hatırlamıyorsam). Küçücük bir yer, tıklım tıklımdı.. Yer bulup oturduk, önümüze 50 çeşitten oluşan kahvaltı menüsü getirdiler ve istediğimizi seçebileceğimizi söylediler. Menüde meyvelerde vardı ve ben meyve olarak muz seçtim. Diğer kahvaltılıklar ve simit..

Tabak bi geldi, şoklardayım.. Gelen muz incecik bir halka.. Simit çeyrek dilim.. Peynirler yok denecek kadar az.. "Sınırsız çay" olan kuponuzmuzda ise 1 bardak çayı zor getirdiler!!!!!
Servis sinir bozacak derecede yavaş!!
Temizlik dersen hiç yok!!
Ve güya biz fırsat kuponu aldık (yani indirimli olması gerekiyor); ama normalde kahvaltı bizim aldığımız kupondan daha ucuz olmasın mı!!!
Derhal sahibiyle konuşmaya gittik, bize ekstradan türk kahvesi getireceklerini söylediler.. Neyse güzel bir sabahda sinirlerimizi bozmayalım diye sabrettik ve doymayan karnımızla ve zorla içcebildiğimiz 1 küçük çay bardağı çayımızla türk kahvesini beklemeye başladık..
Bekle..
Bekle..
Bekleeee!!!
ama yokkkkkk!!
2 kere nerede kaldı diye sorduk.
Tamam efendim, şimdi geliyor, yakında gelecek, az sonra çıkıcak derken sabrımız taştı ve hizmetten ve kaliteden hiç memnun kalmadığımız, gerekli yerlereşikayet edeceğimzi ve getirecekleri 2 fincan türk kahvesini de artık istemediğimizi belirtip oradan ayrıldık..
Daha sonra ne mi yaptık?
Tabi ki eve elip hemen çay demledik :))

Daha önce 7. Cadde'de bir cafede kahvaltıya gitmiştik ve sorunsuz bir hizmetle çok memnun ayrılmıştık..
Ama Hamamönü San Mig midir neyse berbat hizmetiyle bizden geçer puan alamadı..

Sözün kısası, siz siz olun yolunuz Hamamönüne düşerse asla oraya uğramayınnnn...

7 yorum:

GÜZİN dedi ki...

canım hiçç sorma yaa ben 2 kere grupfoni mağduru oldum:( aynen bizde sizin yaşadıklarınızın benzerini yasadık incekte havuzlubahçe diye biryer berbat birkahvaltıııİ:( malesef birdaha bende bulaşmam ositelere...ertesi gün evimizde mükemmel bir kahvaltı yaptıkk:)

KOVA KADINIYIM BEN dedi ki...

kahvaltı en cok magdur olunan konu bu sitelerde
daha dogrusu yıyecek ıcecek

hamam onu guzeldır halbukı.
sans iste.

Miss Sensible dedi ki...

@Güzin, Aslında biz çok memnun kalmıştık şimdiye kadar kullandığımız kuponlardan;ama bir tane çıktı içinden işte :(

@Kova Kadınıyım Ben, Hamamönünü ben de beğendim. Tekrar giderim ama o cafeye asla :)

Adsız dedi ki...

hep aklımda tereddüt var bu konularda

Miss Sensible dedi ki...

@Nalan, ben fırsat kuponu almaya devam edeceğim, bir tanesi kötü çıktı diye pes etmeyeceğim; ama kızdığım konu böyle kapasitesiz mekanlarında reklamlarının alınması!

.ankara düşleri. dedi ki...

canım biz de aldık o sitelerden kuponlar ama bizimki yemekti hep ve çok memnun kaldık.
etrafımızda memnuniyetsizliklerini dile getiren çok insan var ama.
mekan seçimi tamamen şans aslında böyle işlerde.
bazı çok çok iyi restaurantlar bile çeşitli terslikler yapabiliyormuş.
inşallah bir daha karşılaşmazsınız böyle tatsızlıklarla.

Miss Sensible dedi ki...

@ Ankara düşleri, biz de şimdiye kadar gittiğimiz yerlerden çook memnun kaldık. Genelde Balgat tarafındaki restoranları tercih etmiştik ve hiç sorun çıkmadı.. Şans işte kötü bir tecrübe edinmiş olduk :)